CENÍK

Ceny advokátních služeb, které poskytujeme, jsou upraveny v zákoně č. 85/1996 Sb., o advokacii, v platném znění, a dále ve vyhlášce Ministerstva spravedlnosti č. 177/1996 Sb., advokátní tarif, v platném znění. Dle vyhlášky lze odměnu stanovit jako smluvní či mimosmluvní.

Výše mimosmluvní odměny je určena dle sazebníku (advokátního tarifu). Mimosmluvní odměna se použije v případě, že odměna není mezi advokátem a klientem dohodnuta.

Naše kancelář dává přednost smluvní odměně, která bývá dohodnuta nejčastěji jedním z následujících způsobů:

Hodinová sazba

Celková výše odměny je stanovena jako násobek počtu hodin, které advokát strávil nad zpracováním požadavku klienta, a hodinové sazby. Výše hodinové sazby je určována individuálně, a to zejména dle odborné náročnosti poskytované služby. Sazba hodinové odměny se pohybuje v rozmezí 1.700,- Kč do
2. 000,- Kč.

Úkonová sazba

Celková odměna je stanovena pevnou sazbou na základě počtu úkonů právní služby, které budou v konkrétní věci učiněny. Co je považováno za úkon právní služby stanoví advokátní tarif. Mezi nejčastější úkony právní sužby patří převzetí a příprava právního zastoupení, sepis žaloby, sepis odvolání nebo účast na jednání u soudu.

Odměna paušální

Tento typ odměny je  vhodný pro dlouhodobou spolupráci s klienty s  pravidelnou potřebou právních služeb v určitém stabilním rozsahu. Výše paušální odměny a další podmínky poskytování právních služeb jsou stanoveny individuálně, a to zejména dle objemu právních služeb a jejich odborné a časové náročnosti. 

Odměna podílová

Odměna podílová je stanovena dohodou klienta a advokáta jako podíl na výsledku věci či jiném předem dohodnutém výsledku (např. procentem z přiznaného nároku). Podílovou odměnu lze sjednat vedle odměny hodinové či úkonové, tj. jako kombinaci hodinové/úkonové odměny a odměny podílové, a to zejména v případech vymáhání pohledávek či sporu o peněžité plnění. Nejčastěji se pohybuje ve výši 10 až 20 %.